Ga naar de inhoud

Drie, twee, één … Go! Een heuse kick-off van de Textiel Race op Zeeuws-Vlaamse scholen

Donderdag 17 september stond textiel op de agenda bij zeven Zeeuws-Vlaamse basisscholen. En dan vooral het hergebruik, repareren en het recyclen ervan. Een textielrace zou geen race zijn als de leerlingen het niet tegen elkaar zouden opnemen. Dus zamelen zij sinds vorige week fanatiek oude kleding en textiel in. Alles wat ze ophalen wordt hergebruikt en gerecycled. De school die het meeste ophaalt, verdient eeuwige roem en een leuke prijs.

Na een superleuke gastles en het aftellen naar de kick-off op donderdag 17 september startte het inzamelen. De Textiel Race Zeeuws-Vlaanderen loopt van 21 september tot en met 15 oktober. Iedereen kan tot en met de 15e gratis textiel thuis laten ophalen. Dat kun je doen door het online aan te bieden op www.textielrace.nl.

De Textiel Race Zeeuws-Vlaanderen is een initiatief van het O.L.A.Z. en een samenwerking van de Zeeuwse gemeenten als het gaat om afvalverwijdering, Curitas en de ZRD. De scholen die in Zeeuws-Vlaanderen meedoen zijn:

  • De Regenboog-De Wingerd groep A (Terneuzen)
  • Aangeenbrugschool groep 7 (Terneuzen)
  • De Brug groep D+E (Hulst)
  • Prinses Marijkeschool groep 7 en 8 (Axel)
  • Antoniusschool groep 7 en 8 (Axel)
  • De Schuttershoek groep 7/8 (IJzendijke) (zamelen alleen textiel op school in)
  • Sint Bavo groep 8a en 8b (Oostburg) (zamelen alleen textiel op school in)