Collegebesluiten van dinsdag 16 december 2025
- Tijd: 8.00 – 12.50 uur
- Locatie: Kamer burgemeester
- Voorzitter: Burgemeester
- Toelichting: Wethouder Van Assche heeft de vergadering tussen 8.25 uur en 8.40 uur niet bijgewoond (extra digitale AB-vergadering VZG).
4 – Nota’s voor de raad
4.a.1 – OND: RV 14e programmawijziging 2025
Besluit:
- Instemmen met het raadsvoorstel tot vaststelling van de 14e programmawijziging 2025.
- Dit dossier aanbieden voor de besluitvormende raadsvergadering op 18 december 2025.
- De 14e taakveldenwijziging van 2025 vaststellen.
4.a.2 – OND: RV 2e programmawijziging 2026
Besluit:
- Instemmen met het raadsvoorstel tot vaststelling van de 2e programmawijziging 2026.
- Dit dossier aanbieden voor de besluitvormende raadsvergadering op 18 december 2025.
- De 2e taakveldenwijziging van 2026 vaststellen.
4.b.1 – BB: RV vaststellen Sportnota 2026-2034 gemeente Sluis: Sport als basis voor een gezond en actief leven
Besluit:
- Instemmen met de Sportnota gemeente Sluis 2026-2034: Sport als basis voor een gezond en actief leven.
- Het dossier uiterlijk op 8 januari 2026 aanbieden bij de griffie.
4.b.2 – BB: Antwoordbrief fractie NGB (Economische agenda)
Besluit:
De brief z.s.m. aanbieden ter ondertekening, en daarna aanleveren bij de griffie als ingekomen stuk voor de besluitvormende raadsvergadering op 18 december 2025.
4.b.3 – BB: RV zienswijze ontwerp GR GGD en VR Zeeland
Besluit:
- Kennis te nemen van de ontwerp gemeenschappelijke regeling GGD en Veiligheidsregio Zeeland.
- Instemmen met het raadsvoorstel om een positieve zienswijze af te geven op de ontwerp gemeenschappelijke regeling GGD en Veiligheidsregio Zeeland.
4.b.4 – BB: RV zienswijze GR Sociaal Domein en Jeugdregio Zeeland
- De gemeenteraad voor te stellen om een positieve zienswijze te geven over:
a) Het toetreden van het college tot de gemeenschappelijke regeling GR SWVO.
b) Het direct daarna wijzigen van GR SWVO in GR Sociaal Domein en Jeugdregio Zeeland overeenkomstig het ontwerp van de regeling, inclusief de toelichting en financiële paragraaf. - Het dossier uiterlijk op 8 januari 2026 aanbieden bij de griffie.
- Besluit 1 is onder voorbehoud van het besluit om toe te treden tot GR SWVO en het besluit van alle dertien Zeeuwse colleges om GR Sociaal Domein en Jeugdregio Zeeland te treffen.
- Structurele formatie van 1,5 Fte op te nemen in de organisatie Sociaal Domein Zeeland (1 fte junior contractmanager en 0,5 fte businessanalist), in de huidige situatie opgenomen als tijdelijke formatie bij Inkooporganisatie Jeugdhulp Zeeland.
- Opdracht te geven aan de organisatie Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio (SWVO) voor het in 2026 treffen van voorbereidingen voor het inrichten van GR Sociaal Domein Zeeland, die start vanaf 1 januari 2027.
- Ten laste van het overschot 2025 van het regiobudget Beschermd wonen, maatschappelijke opvang en vrouwenopvang voor de jaren 2026, 2027 en 2028 in totaal € 1.876.728 beschikbaar te stellen voor alle incidentele kosten die samenhangen met het inrichten van de GR Sociaal Domein en Jeugdregio Zeeland.
- Kennis te nemen van de blauwdruk van de organisatie Sociaal Domein Zeeland.
4.b.5 – BB: RV herziening exploitatieopzetten bedrijventerreinen
Besluit:
- De gemeenteraad voor te stellen om:
a) Over te gaan tot vaststelling van de herziene exploitatieopzetten.
b) De in het verleden getroffen voorzieningen voor de plannen Stampershoek 5e fase in totaal met € 92.244 te verlagen en dit te verwerken in de jaarstukken 2025.
c) Op de exploitatie Deltahoek Uitbreiding winst te nemen van
€ 169.370 en dit te verwerken in de jaarstukken 2025.
d) Het positieve saldo van de afwikkeling van de exploitatie Technopark 2e fase ad € 11.625 te verwerken in de jaarrekening 2025.
e) De gevolgen van de herziening van de exploitatieopzetten te verwerken in een begrotingswijziging. - Het dossier uiterlijk op 8 januari 2026 aanbieden bij de griffie.
4.c.1 – ED: RV afgifte (verzwaard) advies aanvraag omgevingsvergunning buitenplanse afwijking omgevingsplan voor natuurontwikkeling aansluitend op de Linie van Passageule
Besluit:
- De gemeenteraad voorstellen een afgifte van een (verzwaard) advies af te geven omtrent de aanvraag voor een omgevingsvergunning voor buitenplanse afwijking van het omgevingsplan voor natuurontwikkeling aansluitend op de Linie van Passageule,
voor de percelen (ADB00) P 642, (ADB00) P 198, (OBG00) G 1015 en (OBG00) G 548. - Het dossier uiterlijk op 8 januari 2026 aanbieden bij de griffie.
- De initiatiefnemer per brief informeren.
4.d.2 – Raadsvragen Weststraat 9-11 te Schoondijke
Besluit:
Het college stemt in met de antwoordbrief aan raadslid mevrouw Claerhoudt en deze kan aangeboden worden bij de griffie.
6 – Nota’s openbaar
6.a.1 – OND: Openbare besluitenlijst college d.d. 9 december 2025
Besluit:
De openbare besluitenlijst d.d. 9 december 2025 vaststellen.
6.a.2 – OND: Aanpassing bruikleenovereenkomst
Besluit:
- Een definitief besluit nemen op de aanpassing van de Regeling bruikleen apparatuur en bijhorende Gebruikersovereenkomst apparatuur, per 1 februari 2026.
- Instemmen met de communicatieparagraaf (brede interne communicatie).
6.b.1 – BB: Samenwerkingsovereenkomst Openbare Verlichting Zeeland
Besluit:
- Kennis te nemen van de nieuwe samenwerkingsovereenkomst openbare verlichting Zeeland.
- In te stemmen met de verlenging van de Samenwerkingsovereenkomst met bureau Openbare Verlichting Zeeland t/m 30 april 2030 en zonder wederopzegging met 2×2 jaar verlengen tot uiterlijk 30 april 2034.
6.b.3 – BB: Raamovereenkomst Prestatieafspraken Gemeente Sluis en Woongoed Zeeuws-Vlaanderen 2026 tot en met 2029
Besluit:
- In te stemmen met de Raamovereenkomst Prestatieafspraken 2026 tot en met 2029.
- Wethouder Van Oostenbrugge als portefeuillehouder Wonen te machtigen tot afhandeling, inclusief de ondertekening van de Prestatieafspraken.
- De Prestatieafspraken na ondertekening ter kennis te brengen van de gemeenteraad.
6.b.4 – BB: Bestuur GR Dethon
Besluit:
- Wethouder Van de Vijver-Van Deursen en wethouder Van Assche namens de gemeente Sluis voor te dragen als lid van het Algemeen Bestuur van de ‘Gemeenschappelijke regeling Arbeidsintegratiebedrijf Dethon’ en wethouder Simons als plaatsvervangend lid.
- Akkoord te gaan met de concept brief aan GR Dethon.
- De gemeenteraad in kennis stellen van dit aanwijzingsbesluit.
6.b.5 – BB: Verzoek tot toetreding COB-overeenkomst en Deelovereenkomst
Maatwerkvoorziening WMO 2015 Zeeuws-Vlaanderen door de Stichting Reset Verslavingszorg.
Besluit:
- Het verzoek om toetreding tot de COB-overeenkomst en de Deelovereenkomst Maatwerkvoorziening WMO 2015 Zeeuws-Vlaanderen door Stichting Reset Verslavingszorg buiten behandeling te laten.
- Stichting Reset Verslavingszorg via de concept brief op de hoogte te brengen van het besluit.
6.b.6 – BB: Nadere beslispunten wijziging GR CVV ZV in GR Publiek Vervoer Zeeland
Besluit:
- Onder voorbehoud van een positief raadsbesluit op de gemeenschappelijke regeling Publiek Vervoer Zeeland d.d.
18 december 2025 (A-stuk) een voorgenomen besluit nemen om:
a) In te stemmen met de redactionele wijzigingen in de gemeenschappelijke regeling Publiek Vervoer Zeeland (bijlage 01).
b) De gemeenschappelijke regeling Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen (straks Publiek Vervoer Zeeland) te wijzigen en daarmee in te stemmen met toetreding van de colleges van Gedeputeerde Staten van Zeeland en burgemeester en wethouders van de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle, Middelburg, Noord-Beveland, Reimerswaal, Schouwen-Duiveland, Tholen, Veere en Vlissingen.
c) Eén lid en één plaatsvervangend lid van het Algemeen Bestuur van de gemeenschappelijke regeling Publiek Vervoer Zeeland aan te wijzen, zijnde respectievelijk wethouder B. van Assche en wethouder P. van de Vijver-Van Deursen (o.b.v. de vervangingsregeling). - Op 19 december 2025 de Kopgroep RMS overeenkomstig te berichten.
6.b.7 – BB: Extra middelen Meldpunt zorgwekkend gedrag Zeeland
Besluit:
- Voor 2026 eenmalig een bedrag van € 2.468,19 en structureel een extra bedrag van € 9.637,68 beschikbaar te stellen voor extra formatie voor de taken die zijn belegd bij het Meldpunt zorgwekkend gedrag Zeeland.
- De pilot Politie Zorgmeldingen Jeugd met nog een jaar te verlengen en hiervoor incidenteel € 1.694,13 extra beschikbaar te stellen, overeenkomstig de eerder verstrekte middelen.
- Deze kosten te bekostigen uit het bestaande budget voor Wvggz (6681002/442032).
6.b.9 – BB: Samenwerkingsovereenkomst Stichting Leergeld Zeeuws-Vlaanderen 2026-2028
Besluit:
- Voortzetting samenwerking Stichting Leergeld Zeeuws-Vlaanderen 2026-2028.
- Wethouder P.E.M. van de Vijver-van Deursen eenmalig mandaat te verlenen om de samenwerkingsovereenkomst met Stichting Leergeld Zeeuws-Vlaanderen namens het college van de gemeente Sluis rechtsgeldig te ondertekenen.
6.b.10 – BB: Kwartaalrapportage Q2 Pilot Jeugd
Besluit:
Kennis nemen van de tweede kwartaalrapportage van de pilot Jeugd.
6.b.11 – BB: Voorstel tot tijdelijke uitbreiding van de trajectgroep op Zwincollege
Besluit:
- Instemmen met de tijdelijke uitbreiding van 1 fte (0,5 mbo, 0,5 hbo+) ondersteuning binnen de trajectgroep op het Zwin College voor de maanden oktober 2025 t/m maart 2026 in afwachting van de uitkomsten van het onderzoek van ‘de beste plek’.
- Juvent te verzoeken uiterlijk in februari 2026 te rapporteren over de effecten van de uitbreiding, zodat de resultaten kunnen worden betrokken bij de besluitvorming over de structurele inrichting van de zorg in en om het onderwijs (onderzoek De beste plek).
- Instemmen met de aanvullende overeenkomst tussen de gemeente Sluis en Juvent voor de periode oktober 2025 t/m maart 2026. Deze laten ondertekenen door de burgemeester.
6.c.1 – ED: Principeverzoek Contre Escarpe 2 te Retranchement
Besluit:
- In principe medewerking te verlenen voor het bouwen van de voorgestelde woning, het verbouwen van de huidige woning tot eigen kunstatelier/werkplaats, het afbreken van de aanbouw van de huidige woning, en het uitbreiden van de carport, onder voorwaarden dat:
a) De woning wordt gebruikt voor permanente bewoning.
b) Het voorgestelde atelier wordt benut voor eigen gebruik. - De betrokkenen te informeren per brief.
6.c.3 – ED: Overdragen kampeervergunning kleinschalig kamperen Westlangeweg 16 Hoofdplaat
Besluit:
De verleende kampeervergunning voor een kleinschalig kampeerterrein aan de Westlangeweg 16 te Hoofdplaat over te dragen aan ‘de Zeeuwse Grazers vof’, onder dezelfde voorschriften zoals in de kampeer-vergunning zijn opgenomen.
6.c.4 – ED: TAM omgevingsplan Bedrijventerreinen Sluis, uitbreiding Vlaschaard
Besluit:
- Het ontwerp TAM-omgevingsplan ‘Bedrijventerreinen Sluis’, uitbreiding De Vlaschaard (met kenmerk NL.IMRO.1714. tamdevlaschaard4-ON01) voor 6 weken ter inzage te leggen.
- De gemeenteraad hiervan op de hoogte te stellen met de concept brief.
6.c.6 – ED: Afhandeling verzoek om handhaving, gericht tegen de eigenaar van Camping Bonte Hoeve, Eiland 4 te Sint Kruis
Besluit:
- Een standplaatshoudster op camping Bonte Hoeve ontvankelijk te verklaren in haar verzoek, voor zover gericht tegen overtreding van wet- en regelgeving op het gebied van brandveiligheid.
- Hiervoor de huidige eigenaar van camping Bonte Hoeve een waarschuwing te geven vanwege overtreding van artikel 4.1 BGBOP.
- De standplaatshoudster voor het overige niet-ontvankelijk te verklaren.
6.c.7 – ED: TAM omgevingsplan Schoolstraat Hoofdplaat
Besluit:
- Het ontwerp TAM-omgevingsplan ‘Schoolstraat 2-8 Hoofdplaat’ (met kenmerk NL.IMRO.1714.tamogschlstrhoofdplaat-ON01) voor een periode van 6 weken ter inzage te leggen, onder voorwaarde dat de intentieovereenkomst is getekend door de ontwikkelaar voor het ter inzage leggen van het ontwerp TAM omgevingsplan.
- De gemeenteraad hiervan op de hoogte te stellen via de concept brief.
6.c.8 – ED: TAM Omgevingsplan Groeneweg Oost 1 Schoondijke
Besluit:
- Het ontwerp TAM-omgevingsplan ‘Groeneweg Oost 1 Schoondijke’ (NL.IMRO.1714.TAMGroeneweg1-ON01) voor een periode van 6 weken ter inzage te leggen.
- De gemeenteraad te informeren met de concept brief.
6.c.9 – ED: Omgevingsvergunning Markt 2 Retranchement
Besluit:
- Omgevingsvergunning verlenen voor een buitenplanse afwijking van het omgevingsplan voor het bouwen van een hotel te Markt 2 in Retranchement.
- De nieuwe woning als verblijfsobject af te bakenen en hieraan het adres Zwinstraat 1B, 4525 AC Retranchement toe te kennen.
6.c.10 – ED: Afhandeling handhavingsverzoek Nieuwleusenerstraat 1 Cadzand
Besluit:
Conform het advies van de commissie Bezwaarschriften:
- Het bezwaarschrift ontvankelijk te verklaren.
- Het bezwaarschrift ongegrond te verklaren.
- Het bestreden besluit van 19 juni 2025 in stand te laten.
6.c.11 – ED: Beslissing op bezwaar gericht tegen het besluit om geen kampeer-vergunning te verlenen voor het realiseren van kleinschalig kampeerterrein op de percelen, kadastraal bekend als gemeente Oostburg, sectie S, nrs. 1526 en 1527 nabij de Woordweg 15 te Groede
Besluit:
Conform het advies van de commissie Bezwaarschriften:
- Bezwaarde ontvankelijk te verklaren in haar bezwaar.
- Het bezwaarschrift ongegrond te verklaren.
- Het bestreden besluit in stand te laten.
6.d.1 – STAF: Interim-subsidieregeling gemeente Sluis 2026
Besluit:
- De interim-subsidieregeling gemeente Sluis 2026 vast te stellen.
- Deze regeling te publiceren.
- In te stemmen met de concept brief voor belanghebbenden.